Naši střelci na Olympiádě

V rámci Olympiády dětí a mláděže uspořádal Český střelecký svaz soutěž mladých sportovních střelců. Každý kraj zde reprezentovali jeden střelec a jedna střelkyně v kategorii dorostu. Z našeho oddílu byli do pražského družstva nominováni Martina a Patrik a nevedli si vůbec špatně. I když byli oba nejmladšími závodníky ve svých kategoriiích, obsadila Martina 11. místo v kategorii VzPu 40 dorostenek a k tomu přidala osobní rekord. Patrik v chlapecké kategorii obsadil v kvalifikaci 7., postupové místo a poprvé si zastřílel finálový závod. V něm si vedl více než dobře. Po většinu finále se pohyboval na medailových příčkách. Pak sice přišla jedna slabší rána, která znamenala malý posun v pořadí, ale konečné 4. místo je báječný úspěch. V mixech pak oba naši střelci odstříleli další pěkný závod a jen o jednu desetinu bodu jim uniklo umístění v první desítce celkového pořadí. Za další 2 roky, na další olympiádě se můžeme dočkat ještě lepších umístění.